Beyoğlu'nda İkinci Kentsel Dönüşüm Örnektepe'de Başladı

Beyoğlu'nda Tarlabaşı'ndan sonra ikinci kentsel dönüşüm Örnektepe mahallesinde başladı. 25.000 metrekare alanda gerçekleşecek proje Örnektepe'de 87 bina ve 295 bağımsız bölümün dönüşümünü sağlayacak

Beyoğlu Belediyesi Tarlabaşı'nda sürdürdüğü kentsel dönüşüm projesine bir yenisini daha ekleyerek Örnektepe mahallesinde sağlıklı ve güvenli binalardan, sosyal donatı alanlarından, yeşil alan ve parklardan oluşan kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdi. 1200 vatandaşı yeni ve güvenli konutlarda yaşatacak proje Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ilçe protokolü ve çok sayıda mahalle halkının katıldığı törenle başladı.

25.000 Metrekare Alan Yenileniyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye genelinde başlattığı 7 milyon binanın elden geçeği kentsel dönüşüm süreci resmi töreninde, Başkan Demircan'la canlı bağlantı kurarak Örnektepe'de kentsel dönüşüm sürecini başlattı. Beyoğlu'nun önemli mahallelerinden biri olan Sütlüce'deki Örnektepe mahallesinde kentsel dönüşüm projesi 25.000 metrekare alanı kapsıyor. 87 bina ve 295 bağımsız bölümün dönüşümünü sağlayacak proje bakkalı, fırını, camisi, semt konağı, sosyal imkanları ve yeşil alanlarıyla mahalle kültürünü ve sıcaklığını sağlıklı ve güvenli konutlarla yaşatacak.

Başkan Demircan: Mahalle Kültürü Güvenli Konutlarla Devam Edecek

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Örnektepe Deprem Odaklı Kentsel Dönüşüm Projesi'nin önemine değinerek, projenin yüksek katlı sitelerden oluşmadığını söyledi. Projenin mahalle konseptiyle oluşturulduğunu belirten Demircan, “Proje yerinde dönüşümü sağlayacak. Bir mahallede olması gereken tüm alanlar inşa edilecek. Estetik, güvenli ve konforlu binaların yapılacağı proje birlikte oluşturulan mahalle kültürünü devam ettirecek, komşuluk ilişkilerini aynı mahalle sınırlarında geleceğe taşıyacak" dedi.