Proje Hakkında

Proje Hakkında

BİR SEMT YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

Bir hayalin peşinde gece gündüz süren yoğun çalışmalar sonucu, Türkiye’nin özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük kentsel dönüşüm projesi “Piyalepaşa İstanbul”u hayata geçirerek bir hayali gerçeğe dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

ÖZLEMİNİ DUYDUĞUNUZ SEMT HAYATI

Beyoğlu’nda 82 dönüm arazi üzerine kurulan Piyalepaşa İstanbul; konut, rezidans, ofis, otel ve caddeye geniş cepheli Alışveriş Sokağı’yla Piyalepaşa semtinin eski güzel günlerini tekrar canlandırıyor. Bakkalı, simitçisi ve manavıyla İstanbulluların özlemini duyduğu semt hayatını sunan tek özgün proje olarak dikkat çekiyor. Bir semti semt yapan tüm o güzel değerleriyle Piyalepaşa İstanbul; bizim semtimiz.

BİR ZAMANLAR PİYALEPAŞA

Hatırlıyorsak eğer, geçmiş geleceği şekillendirebilir! Piyalepaşa 400 yıl sonra, yeniden gündeme geliyor. Onu tanıyan ve tarihine saygı duyan ellerde yeniden hayat buluyor...

PİYALEPAŞA' YA İADE-İ İTİBAR

Piyalepaşa İstanbul; yaklaşık 500 yıl önce Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle Kaptan-ı Derya Piyale Mehmed Paşa tarafından kurulan Piyalepaşa’nın taşıdığı tarihsel mirası, “Geçmişten Günümüze Piyalepaşa Sergisi” ve “Geçmişten Günümüze Piyalepaşa” kitabıyla gözler önüne sererek, tarihi bir semte hak ettiği itibarı yeniden kazandırıyor. Aynı zamanda semt gençlerinin geleceğini güvenle inşa etmek için lise ve üniversite öğrencilerine eğitim destek bursu vererek sosyo-ekonomik ve kültürel bir dönüşümün de öncülüğünü yapıyor. Piyalepaşa, onu tanıyan ve tarihe saygı duyan ellerde yeniden hayat buluyor.Piyalepaşa, onu tanıyan ve tarihe saygı duyan ellerde yeniden hayat buluyor.

Bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.